Zespoły taneczne Perełki i Nowe Pokolenie obchodzą wyjątkowy jubileusz. W Baranowie Sandomierskim i Skopaniu tańczą już bowiem od 20 lat.

Doroczny koncert „Karnawałowe harce” tym razem będzie mieć niecodzienny charakter. Zespoły, które tańczą pod skrzydłami baranowskiego MGOK-u obchodzą właśnie jubileusz 20-lecia. Perełki i Nowe Pokolenie to grupy, które uczą się tańczyć pod okiem instruktorki Katarzyny Gwoździowskiej w Baranowie Sandomierskim i Skopaniu.

- Tak naprawdę Perełki jubileusz obchodziły w zeszłym roku, ale ze względu na remont ośrodka kultury, przenieśliśmy świętowanie na wspólny termin, czyli początek tego roku, kiedy przypada okrągła rocznica Nowego Pokolenia – tłumaczy instruktorka. – Ma to tę zaletę, że służy integracji obu sąsiadujących ze sobą zespołów.

Z okazji jubileuszu odbędą się dwa koncerty: 2 marca w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim, a dzień później w ŚDK-u w Skopaniu. Organizatorzy zapowiadają wiele wrażeń.

- Koncerty będą dwa, bo chcemy wystąpić w obu ośrodkach, w których na co dzień odbywają się zajęcia – mówi Katarzyna Gwoździowska. – Ale warto przyjść na oba, ponieważ będą się nieco od siebie różnić. Nie zdradzę czym, niech to będzie niespodzianka.

Na scenie zobaczymy popisy taneczne obecnych i byłych podopiecznych w wieku od 5 do 20 lat. Zaprezentują nowe i znane już układy taneczne.

- Pracujemy nad nimi od dawna i wszyscy są bardzo przejęci, nasi artyści już nie mogą się doczekać, by je zaprezentować rodzicom i widzom – dodaje instruktorka. – Dla mnie osobiście to wyjątkowo stresujące. Takie okrągłe daty zawsze prowokują wewnętrzne podsumowania. Kilka pokoleń młodych ludzi na deskach naszych scen poznawało tajniki tańca i jestem szczęśliwa, że mogę się z nimi dzielić tą miłością. Taniec to kreatywność, pozwala przełamać wiele kompleksów, otworzyć się, daje poczucie wolności - to moje przesłanie, które zaszczepiam wszystkim podejmującym wysiłek w dziedzinie tańca.

Wstęp na jubileuszowe „Karnawałowe harce” jest wolny i otwarty dla wszystkich. Koncerty odbędą się w sobotę 2 marca o godz. 15.00 w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim, a dzień później, w niedzielę 3 marca, również o godz. 15.00 w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu.