Drużyna I IKS JEZIORO Tarnobrzeg w składzie: Maciej Nalepka, Karolina Pęk, Paweł Mazuryk, Paweł Włodyka oraz Mariusz Matejek prowadzona przez trenera Jacka Lachora została nowymi Drużynowymi Mistrzami Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym 2016.

W Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku toczyła się rywalizacja w Drużynowych Mistrzach Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.
W zawodach tych uczestniczyły dwie drużyny IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

Drużyna I IKS JEZIORO Tarnobrzeg pokonała w tym turnieju wszystkie drużyny. 
W grupie zwyciężyła po 5:0 START Białystok i START Gorzów Wielkopolski, w ćwierćfinale pokonała 3:0 START Katowice a w półfinale 3:0
 I IKS AWF Warszawa.
Natomiast w finale pokonała 3:0 najgroźniejszego rywala START Zielona Góra.
 
Natomiast drużyna II IKS JEZIORO Tarnobrzeg w składzie Janusz Chamot, Emilia Kotarska, Łukasz Delekta, Jerzy Zajdel i Dawid Sowa zajęła 10 miejsce. Walczyli dzielnie i za to gratulacje i podziękowania.

„Po czterech latach odzyskujemy tytuł Drużynowego Mistrza Polski (Mistrzem Polski po raz pierwszy zostaliśmy w 2011 roku) pokonując w finale START Zielona Góra 3:0. 
To niesamowite. Czekaliśmy trochę czasu by osiągnąć ten sukces. Ogromny sukces.
Mamy świetnych zawodników, zawodniczki oraz trenera i wspaniałą atmosferę w klubie. 
Marzenia się spełniają. Gratulacje jesteście WIELCY.
Brawo, brawo.
Za dwa tygodnie jedziemy na Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym również do Gdańska. 
Oj będzie ciekawie i będą emocje a przede wszystkim walka o medale w singlu, deblu i mikście.” – Rajmund Zięba prezes IKS JEZIORO Tarnobrzeg