W Włoszech w zawodach międzynarodowych w Lignano Master Open 2017 po raz pierwszy w tegorocznym sezonie wystąpiła Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym. IKS Jezioro Tarnobrzeg reprezentował Maciej Nalepka, który zdobył pierwsze punkty w turnieju zaliczanym do rankingu światowego.

W turnieju indywidualnym w rozgrywkach grupowych pokonał 3:1 Rosjanina Vladimira Toporkova, 3:0 Japończyka Tsuyoshi Watanabe i 3:1 Hiszpana Jose Maria Ordejon. W fazie pucharowej zwyciężył 3:0 Primoza Kanclera ze Słowenii, wejście do strefy medalowej uniemożliwił mu jednak Szwed Carl Alexander Mattias Ohgren, z którym Maciej przegrał 1:3 (9,-12,-6,-8).

To, co nie udało się w turnieju indywidualnym powiodło się w turnieju drużynowym. W klasie 4, w której wystapił wraz z Rafałem Lisem wygrał wszystkie pojedynki, zajmując pierwsze miejsce.

Kolejne zawody międzynarodowe to rywalizacja w rumuńskim Cluj Napoca, gdzie w dniach 21-25 marca odbędzie się turniej Romania International Table Tennis Open RITTO.

Gratulujemy.