Z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy Nowa Dęba i ościennych miejscowości spotkała się możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji medycznych i porad w ramach Białej Soboty, zorganizowanej przez Szpital Powiatowy w Nowej Dębie. W trosce o zdrowie mieszkańców dyrekcja Szpitala zaprosiła mieszkańców  na bezpłatne badania, porady i konsultacje do namiotowego miasteczka   w sobotę, 11 czerwca w godzinach 10:00–13:00  przy ul. Kościuszki 1C w Nowej Dębie. W ramach wydarzenia można było skorzystać z porad z zakresu diabetologii,  psychologii i psychiatrii, rehabilitacji, reumatologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii, w tym także z zakresu pielęgnacji ran.

Z mieszkańcami i pacjentami w białym, namiotowym miasteczku spotkała się Marta Piskór, dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, Andrzej Polak, zastępca dyrektora ds. medycznych, personel medyczny oraz pracownicy administracji. Do skorzystania z oferty zachęcał także Jerzy Sudoł, radny powiatu tarnobrzeskiego.

W ramach wydarzenia odwiedzający mogli skorzystać z ćwiczeń ogólnousprawniających prowadzonych przez fizjoterapeutę, porad psychiatry, psychologa i diabetologa, uczestniczyć w prezentacji nowych metod fizjoterapeutycznych oraz instruktażu udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych z nowodębskiego szpitala. Dla zainteresowanych przygotowano pokaz pielęgnacji ran przewlekłych, odleżyn i bandażowanie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkursy z nagrodami, w których można było wygrać między innymi aparat do pomiaru ciśnienia oraz gleukometr.

Organizatorzy zadbali także o materiały edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowotnej i słodki poczęstunek.