Projekt Zbudujmy razem ścianę - niech połączy nas wspinanie w Tarnobrzegu został nominowany w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”.
 
Projekt zakłada przebudowę starego budynku stacji uzdatniania wody znajdującego się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu na centrum wspinaczkowe.
 
Obiekt stoi dziś pusty i niszczeje. Dzięki zaadoptowaniu go na centrum wspinaczki, dostanie szansę na nowe życie, a w mieście powstanie obiekt, który dzięki modernizacji nie będzie odstraszał wyglądem. Etap pierwszy przebudowy będzie polegał na termorenowacji w celu uzyskania jak najmniejszych kosztów utrzymania. Wnętrze budynku wymaga przeprowadzenia wielu prac modernizacyjnych. Etap drugi to budowa ściany wspinaczkowej i bulderów. Szacunkowa wartość całego projektu to 600 tys. zł.
 
W ostatnich latach Tarnobrzeg postawił na rozwój infrastruktury sportowej. Można zauważyć ogromną aktywność mieszkańców miasta jeśli chodzi o uprawianie sportu. Miasto posiada wiele obiektów sportowych, jednak od kilku lat nasi mieszkańcy poszukują nowych aktywności. Coraz mocniej rysuje się problem braku możliwości uprawiania jakże popularnej w ostatnich latach wspinaczki sportowej.
 
Rozwiązaniem tego problemu byłoby stworzenie centrum wspinaczkowego, które znajdzie swych odbiorców zarówno wśród młodych, jak i starszych mieszkańców. Będzie szansą na stworzenie kolejnej atrakcji na terenie miasta. Ponadto budowa centrum wspinaczkowego zwiększy atrakcyjność miasta poprzez otwarcie się na nowe dyscypliny sportu. Najbliższym miastem posiadającym ścianę wspinaczkową z prawdziwego zdarzenia jest Rzeszów.
 
Projekt został zgłoszony przez mieszkańców.fot./pixabay.com