W Tarnobrzegu powstaną nowe bloki mieszkalne. Powstaną w okolicy ul. Targowej i Tracza. Poinformował prezydent miasta Tarnobrzega Grzegorz Kiełb, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Miasta Tarnobrzega 31 maja br. Szczegóły projektu, nazwanego Nova Targowa, przedstawił przedstawiciel inwestującej firmy developerskiej. Będą to dwa bloki mieszkalne, czteropiętrowe, ogrodzone z dwóch stron, z cała infrastruktura, parkingami podziemnymi, naziemnymi, placem zabaw, chodniki i ławki oraz mała architektura. Co ciekawe mieszkania na parterach będą posiadały własne ogródki. 

Budowane na własność mieszkania będą zróżnicowane pod względem powierzchni, od 30m dla jednopokojowych, po 80 m kwadratowych dla czteroizbowych. Przedstawiciel Wikany potwierdził, że budowa pierwszego bloku ruszy już w lipcu tego roku. Inwestor pochwalić może się wieloma zrealizowanymi projektami, w tym w Janowie Lubelskim, Zamościu, Krośnie, Rzeszowie czy Lublinie. Ponieważ nie wyłoniono jeszcze bezpośredniego wykonawcy robót budowlanych, dlatego podczas konferencji nie padła cena, za którą będzie można zostać szczęśliwym nabywcą mieszkania. Zapewniono jednak, ze będzie to cena rynkowa, odpowiednia dla naszego miasta. Dodać należy, że nie sa to jedyne plany inwestora na budowanie mieszkań w Tarnobrzegu.


Drugim tematem podjętym przez prezydenta podczas konferencji była akcja „Koci Domek”. Miasto prowadzi ją od kilku lat. W tym roku miasto zakupiło 8 estetycznie wyglądających domków, w których będą mogły zamieszkać bezdomne koty, którymi opiekować się będą wolontariusze. Działania miasta podejmowane w ramach akcji realizowane są w ramach miejskiegoego programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami.