Grupa teatralna działająca w Skopaniu przy baranowskim MGOK-u przygotowała kolejny świetny spektakl.

Poprzednia sztuka „Next ex” cieszyła się dużą popularnością i aktorzy pokazywali ją w kilkudziesięciu miejscowościach. Wszędzie wzbudzała entuzjazm i zbierała pozytywne recenzje. Grupa postanowiła pójść za ciosem i znów sięgnąć po wesołą komedię familijną. Ponownie padło na tekst Juliusza Machulskiego. I ponownie szykuje się hit!

 

Premiera sztuki pt. „Matka brata mojego syna” odbyła się w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu, gdzie na co dzień grupa się spotyka. Spektakl oglądał nadkomplet widzów, którzy żywo reagowali na scenariuszowe twisty, komediowe gagi i aktorską brawurę. Salwy śmiechu co i rusz przerywały błyskotliwe dialogi, wystawiając powagę grających na poważną próbę. Akcja rozgrywa się w szpitalnej sali, gdzie trafił senior rodu, popularny pisarz Wincenty Laskus. Cała rodzina zbiera się wokół jego łóżka i tu rozgrywa się komedia pomyłek i rodzinnych swad.

 

Oprócz znanych już twarzy Pozytywnie Skopanych: Agaty Dobrowolskiej, Pawła Dobrowolskiego, Mateusza Załuski, czy Wojciecha Gwoździowskiego, mogliśmy podziwiać dwie debiutantki: Dorotę Witas i Marzenę Hynowską. Widzowie przyjęli je bardzo ciepło, a i same aktorki poradziły sobie na scenie świetnie.

 

Spektakl zakończył się gorącymi oklaskami na stojąco, kwiatami i podziękowaniami. Pokaz w Skopaniu był pierwszym z dwóch premierowych wieczorów. Drugi odbędzie się w niedzielę 3 lutego w MGOK-u w Baranowie Sandomierskim.